Pasitikėjimas

Kovos menų praktika glaudžiai susijusi su žmogaus savivertės kėlimu ir pasitikėjimo, kaip charakterio bruožo, formavimu. Žmogui visais laikais buvo nelengva išgyventi ir laiku priimti tinkamus sprendimus, jei tik jam trūko pasitikėjimo savimi.

Pasitikėjimas yra baimės antipodas. Pasitikintis savimi žmogus paprastai lengvai bendrauja, be baimės ir nerimo įveikia gyvenimo iššūkius. Pasitikėjimas – tikrųjų lyderių charakterio bruožas ir charizmatiškų asmenybių nematoma, tačiau juntama dalis. Pasitikėjimas ir savivertė tvirtėja gilinant kompetencijas įvairiose srityse, ir tai trunka visą sąmoningą žmogaus gyvenimą.

Karate do – vienas iš efektyviausių įrankių, padedančių auginti ir stiprinti savivertę bei pasitikėjimą savimi. Kiekvieną dieną, stojant „akis į akį” su oponentu, kaip deimantų briaunos šlifuojami charakterio bruožai. Besiformuojantys savigynos įgūdžiai leidžia pasijusti tvirtesniems, drąsesniems ir ryžtingesniems.

Pasitikėjimas plačiąja prasme – tai žinojimas, kad viskas, kas vyksta su mumis, veda tik į gera, nors neretai mes to nesuprantame. Pasitikėjimas, įgyjamas karate do pratybose, sukuria didelę pridėtinę vertę mūsų gyvenimuose, suteikia sparnus mūsų svajonėms, padeda nugalėti sunkumus, priimti gyvenimo iššūkius ir nuolat tobulėti. Jis eliminuoja baimę suklysti, būti ne taip suprastam, padaro mus mažiau priklausomus nuo aplinkinių nuomonės, atskleidžia mūsų kūrybines galias.