KARATE TRENIRUOTĖS SUAUGUSIEMS

Suaugusiems žmonėms yra prikurta įvairių judėjimo ir sveikatinimo formų. Tačiau tokių, kurios turėtų įvairiapusį visų fizinių ypatybių lavinimą, teigiamą poveikį tiek fizinei, tiek psichinei sveikatai, šimtmečių istoriją, filosofinį užnugarį ir praktinį pritaikymą (savigyna) galima ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti. Ir viena iš tų formų – tradicinis karate do.

Karate treniruotės suaugusiems mūsų klube yra visiškai saugios, programos pritaikytos tiek skirtingo amžiaus ypatumams, tiek fiziniam pasirengimui, tiek pasiektam meistriškumui. Esame vienintelis karate klubas ne tik Lietuvoje bet ir Europoje investavęs į nuosavą treniruočių centrą, kuriame vienu metu gali vykti 3 skirtingo amžiaus ar skirtingų meistriškumo grupių karate treniruotės.

„Lūšis“ – klubas ne tik internetinėje svetainėje. Tai klubas su unikalia istorija ir savo namais! Tad suaugusiems mes galime pasiūlyti ne tik išskirtines treniruočių sąlygas, tačiau ir galimybę sportuoti tuo pačiu metu su savo vaikais. Kartu atvykdami ir kartu išvykdami iš treniruočių ne tik turėsite daugiau bendrų pokalbio temų, tačiau ir sutaupysite daug brangaus laiko nelaukdami vieni kitų.

Karate treniruočių suaugusiems planus ir mokymo metodiką 6 Dan‘o, juodojo diržo meistras, Lietuvos sporto universiteto bei Estijos Tartu universiteto doktorantas, klubo įkūrėjas Giedrius Dranevičius. „Apjungdamas geriausias užsienyje taikomas tradicinio karate treniruočių praktikas, ilgametę asmeninę patirtį treniruojant Lietuvos nacionalinę rinktinę, naujausius sporto mokslo tyrimų rezultatus, sportuojančiųjų objektyvų progreso įvertinimą remiantis validžiais testavimo rezultatais, trenerių komandos nuolatinę edukaciją, dalinimąsi patirtimis tarpusavyje, dalyvavimą seminaruose Lietuvoje ir užsienyje sukūrėme tvarų ir unikalų techninio ir fizinio treniravimo metodą.“ – sako Giedrius Dranevičius, kuris vienintelis iš visos Lietuvos karate mokytojų yra pelnęs pasaulinį pripažinimą ir kviečiamas vesti tradicinio karate do seminarus tiek Europoje, tiek pasaulyje. Ypatingai vertiname šį mūsų klubo mokytojų išskirtinumą ir džiaugiamės galėdami dalintis tuo su jumis. Pasaulyje yra tūkstančiai karate mokytojų, kaip ir šimtai įvairaus rango čempionų, tačiau tik keletas jų kviečiami dalintis savo žiniomis su kitų šalių sportininkais. Ir tai yra pats didžiausias trenerių ar mokytojų galimas visuminių kompetencijų įvertinimas.

 

Per karate treniruotes suaugusieji lavina jėgos, galingumo, lankstumo, ištvermės bei greitumo fizines ypatybes, aerobinį, anaerobinį bei funkcinį organizmo pajėgumą. Treniruočių programa sudaroma makrociklais, kurie turi savitus tikslus – tiek techninius, tiek fizinius. Skirtingi treniruočių krūviai mikrociklų metu, variabilumas, nuosekliai ir kryptingai veda prie sveiko ir stipraus kūno bei ramesnių minčių. Mūsų atliktų tyrimų rezultatai parodė, kad karate suaugusiems treniruotės mūsų klube metu sudeginama iki 1000 Ca per vienos valandos treniruotę, daromas itin didelis poveikis anaerobiniam ir aerobiniam pajėgumui.

Pridėjus tai, kad mes ne tik sportuojame, tačiau analizuojame ir filosofinį Budo aspektą, mokomės efektyvios savigynos gausime tokį „paketą“, kuriam būtų labai sunku atrasti bent kiek artimą alternatyvą. Na, o gera ir draugiška atmosfera – nuo seno buvo ir bus mūsų klubo etiketė.

Tradicinio karate treniruočių poveikis suaugusiųjų kognityvinei funkcijai taip pat neabejotinas. Kadangi suaugę žmonės mūsų klube juda prasmingai, stengdamiesi sąmoningai suvokti kiekvieno atliekamo judesio biomechaniką, prasmę bei paskirtį, o ne tik ateina „išsikrauti“ taip lavinama dėmesio koncentracija, analizė, savikritiškumas, gebėjimas suvokti ir nustatyti priežastis, sukeliančias vienas ar kitas pasekmes. Tai yra mokslas arba gilios studijos, kurios gali tęstis visą gyvenimą ir netiesiogiai prisidėti prie profesinės sėkmės.

Nereiktų pamiršti ir kito svarbaus aspekto – charakterio. Kiekvienas praktikuojantis Budo kovos menus visų pirma dirba su savo charakteriu. Valia, pasitikėjimas, pagarba, drąsa, emocijų kontrolė, noras padėti kitiems ir nuolatinė mokinio sąmonės būsena leidžia lengviau susidoroti su savo Ego ir gyvenimo mestais iššūkiais. Pirminis mūsų noras nugalėti kitus karate praktikų dėka transformuojasi į norą tapti geresniu už patį save, koks dar buvau vakar. Taip suaugę besitreniruojantys karate tampa gyvais pavydžiais, kuriais nori sekti ne tik jūsų bendradarbiai ar draugai, tačiau ir šeimos nariai, o ypatingai vaikai.

Mūsų įsipareigojimas Jums visuomet išlieka tas pats – aukščiausia kokybė, nuolatinis tobulėjimas ir nuoširdumas!