KARATE TRENIRUOTĖS VAIKAMS

Sporto mokslas jau senai įrodė, kad kovos menų treniruotės vaikams yra viena geriausių, įvairiapusiškiausių fizinio aktyvumo formų. Tą patvirtina ir mūsų klubo „Lūšis“ ilgametė (30 m.) darbo patirtis su vaikais, kurie mūsų klubo duris praveria būdami 4 metukų amžiaus.

Karate treniruočių pradinis tikslas – vaikams įskiepyti meilę judėjimui ir kartu mokytis judėti taisyklingai, efektyviai, džiaugsmingai, tausojant organizmo resursus. Tai itin aktualu šiuolaikinėje visuomenėje, kai vaikai daugiausiai laiko praleidžia ne bėgiodami kiemuose, o sėdėdami prie kompiuterio ekranų. Su vaikų amžiaus tarpsnių pokyčiais jiems keliami ir kiti tikslai, susiję su fizinių ypatybių lavinimu, techninio bagažo kaupimu, sporto rezultatų siekimu. Turime šimtus pavyzdžių, kuomet paėmę 4 – 5 metų nedrąsų vaiką už rankos atvedėme iki Lietuvos, Europos ar pasaulio čempionatų podiumo. Ir tai padarėme be skausmo, be traumų, be prievartos, o lengvai ir džiaugsmingai.

Karate treniruotės vaikams mūsų klube yra saugios, programos pritaikytos tiek amžiaus tarpsnių ypatumams, tiek jų pasiektam meistriškumui. Esame vienintelis karate klubas ne tik Lietuvoje bet ir Europoje investavęs į nuosavą aukščiausio lygio treniruočių centrą, kuriame vienu metu gali vykti 3 skirtingo amžiaus ar skirtingų meistriškumo grupių karate treniruotės vaikams.

Karate treniruočių vaikams planus sudaro magistro laipsnius sporto srityje turinčių trenerių komanda, kuriai vadovauja 7 Dan‘o, juodojo diržo meistras, Lietuvos sporto universiteto bei Estijos Tartu universiteto doktorantas, klubo įkūrėjas Giedrius Dranevičius. „Apjungdami geriausias Lietuvoje bei  užsienyje taikomas tradicinio karate treniruočių praktikas, ilgametę asmeninę patirtį ugdant vaikus, naujausius sporto mokslo tyrimų rezultatus, sportuojančių vaikų objektyvų progreso įvertinimą remiantis validžiais testavimo rezultatais, trenerių komandos nuolatinę edukaciją, dalinimąsi patirtimis tarpusavyje, dalyvavimą seminaruose Lietuvoje ir užsienyje sukūrėme tvarų ir unikalų receptą vaikų ugdyme.“ – sako Giedrius Dranevičius, kuris vienintelis iš visos Lietuvos karate mokytojų yra pelnęs pasaulinį pripažinimą ir kviečiamas vesti tradicinio karate seminarus tiek Europoje, tiek pasaulyje. Ypatingai vertiname šį mūsų klubo išskirtinumą ir džiaugiamės galėdami dalintis su jumis savo kompetencijomis.

Per karate treniruotes vaikai ugdo vikrumo, jėgos, galingumo, lankstumo, ištvermės bei greitumo fizines ypatybes. Trenerių komanda, atsižvelgdama į amžiaus tarpsnius ir išmanydama „galimybių langų“ taikymo metodiką, tikslingai parenka žaidimus ar pratimus, kurie geriausiai atitinka tos amžiaus grupės vaiko raidos poreikius. Tikslingai ir laiku suaktyvinta specifinių genų raiška sukuria prielaidas ateityje  atsiskleisti pilnam žmogaus potencialui ir pasiekti išsikeltus tikslus. Nebūtinai visi vaikai taps meistrais karate kelyje, tačiau išlavintos fizinės ypatybės visuomet jiems bus naudingos pasirenkant bet kokią kitą sporto šaką ateityje.

Tradicinio karate treniruočių poveikis vaikų kognityvinei funkcijai – neabejotinas. Kadangi vaikai mūsų klube juda prasmingai, o ne tik ateina „išsikrauti“, jie lavina dėmesio koncentraciją, centrinės nervų sistemos jaudinimo bei slopinimo funkciją, mokosi susikaupti, judesius atlikti tiksliai, suprasti ir analizuoti biomechanikos klaidas, suvokti sąsajas ir klaidų priežastis. Tai mokslas, gilios studijos, „įvyniotos“ į vaikams suprantamą kalbą ar kitą išraiškos formą (žaidimą), kurio pagalba gerėja kognityviniai gebėjimai o su jais ir rezultatai moksle.

Negalima nepaminėti ir kito svarbaus aspekto – charakterio. Karate treniruotės vaikams mūsų klube prasideda nuo pagarbos mokymo. „Vaikų muštis mokyti nereikia. Jie ir taip spręsti ginčus linkę kumščiais, ypač aktyvesni ir drąsesni. Atvirkščiai, vaikus reikia mokyti pagarbos, tolerancijos, kantrybės, pasitikėjimo savo galimybėmis, noro padėti kitiems, drąsos išsakant savo nuomonę, kuklumo pasiekus pergalių, valios bei užsispyrimo siekiant rezultatų ir darbus padarant iki pabaigos. Muštynės – silpno, bailaus, savimi nepasitikinčio individo ginklas ir jos nieko bendro neturi su kovos menais.“ – teigia Giedrius Dranevičius. Tad būkite tikri, vaikai mūsų klube sustiprės, jausis tvirti, suvoks kas yra savigyna ir susiformuos tam skirtus tvirtus įgūdžius, tačiau muštis mes jų nemokysime.

Daugelį metų didžiuojamės savo klube išugdytais vaikais, kurie šiandien yra talentingi, laisvi, kūrybiški ir pasiekę puikių rezultatų asmeniniuose gyvenimuose ar profesinėse karjerose; vaikais – jau užaugusiais Žmonėmis iš didžiosios raidės. Ir sakome nuoširdų AČIŪ visiems tėveliams, kurie suvokia tikrojo ugdymo svarbą ir jau 3 dešimtmečius pasitiki mumis!

Mūsų įsipareigojimas Jums visuomet išlieka tas pats – aukščiausia kokybė, nuolatinis tobulėjimas ir nuoširdumas!

Video: viena iš daugelio mūsų klubo bendruomenės išvykų. Šį kartą pasaulio čempionatas, Čekija, Brno.