Nuoširdumas
Nuoširdumas – visos žmonijos bendravimo pamatas bei pagrindinė sąlyga tikrai draugystei. Tik nuoširdūs santykiai gali suartinti širdis ir sielas, įkvėpti naujiems žygdarbiams, suteikti jėgų ir stiprybės, tęsiant pradėtus darbus.
Draugystę kiekvienas suprantame labai skirtingai. Kuo jaunesni esame, tuo daugiau draugų savo rate turime. Su amžiumi ir proto branda draugų skaičius retėja. Paklausite, kur jie dingsta? Kaip fiziniai kūnai – niekur. Tiesiog evoliucijos kelyje kiekvienas individas bręsta skirtingai, kas ir įtakoja mąstymo bei elgesio pokyčius, vertybių perkainojimą gyvenime. Neretai biologinis amžius tiesiog nesutampa su vėluojančia proto branda. Skiriantis vertybėms ir gyvenimo prioritetams atsiranda takoskyra tarp buvusių bičiulių, kuri su laiku tik gilėja. O taip pat ir mes patys tiesiog atsakingiau pradedame vertinti šio žodžio reikšmę, labiau branginame žmones, svarbesni tampa nuoširdūs, pasitikėjimu ir pagarba grįsti santykiai.
Tradicinio karate do treniruotėse draugystė pasireiškia padedant bendramoksliams tapti geresniais, nuoširdžiai džiaugiantis pasiekimais, dalinantis savo patirtimi ne tam, kad pasipuikuotumėme savo žiniomis ar gebėjimais, o tam, kad padėtumėme draugams augti ir tobulėti šiame kelyje!
Šiandien būti nuoširdžiam, visų pirma reiškia būti drąsiam. Tik žmogus, kuris pasitiki savimi gali būti iki galo nuoširdus, nes jis tampa nepriklausomas nuo aplinkinių nuomonės, jam nebesvarbu kas ką pasakys ar pagalvos apie jį. Jis drąsiai dėsto savo mintis, o suvokęs klaidas nuoširdžiai atsiprašo ir pripažįsta jas. Daugelį žmonių šokiruoja tikrasis nuoširdumas. Nuoširdūs žmonės neretai laikomi keistuoliais, tačiau visi vertinimai yra tiesiogiai susiję tik su visuomenės, kurioje gyvena individas, branda. Kuo visuomenė brandesnė, tuo nuoširdumas, kaip charakterio bruožas, labiau vertinamas, kuo brandos laipsnis žemesnis, tuo labiau vertinamas beširdiškumas ir apsukrumas blogąja to žodžio prasme. Tokioje visuomenėje be perstojo vyksta „kaukių balius”, kur priklausomai nuo situacijos kaukės žaibiškai kaitaliojamos, tai vaidinant nuoširdžiojo rolę, tai užsidedant teisuolio ar drąsuolio mantiją. O po visomis kaukėmis slypi tik viena paprasta priežastis – baimė. Baimė iššaukia pavydą, nerimą, stresą, agresiją, nepasitikėjimą žmonėmis, pasauliu.
Praktikuodami tradicinį karate do po truputį atsikratome savo baimių, stipriname pasitikėjimą, eliminuojame nerimą, stresą taip tiesdami kelią į tikrąjį nuoširdumą. Tad norime palinkėti visiems drąsos gyventi, drąsos džiaugtis, drąsos padėti vieni kitiems, drąsos pasitikėti vieniems kitais ir kurti nuoširdžiais santykiais paremtą gyvenimą!