TRADICINIO KARATE DO KLUBO „LŪŠIS” didelio meistriškumo SPORTININKų testavimas

Kas nutinka kai senosios, tūkstantmečius skaičiuojančios karate do tradicijos susitinka su šiuolaikiniu, geru mokslu? Rezultatas – tiksliai valdomas treniruočių krūvis, pamatuotas organizmo atsakas į krūvį, sveikatą tausojančios ir leidžiančios saugiai siekti aukščiausių rezultatų sporte treniruotės, prevencija traumoms, raumenų bei sausgyslių pažeidai.

Du savaitgalius iš eilės mūsų klubo vadovas, Lietuvos sporto ir Tartu universitetų bendrosios biomedicinos ir sporto doktorantūros programos doktorantas, Giedrius Dranevičius su kolegomis-mokslininkais iš LSU, Sporto mokslo ir inovacijų instituto atliko seriją tyrimų, kurių metu buvo analizuojama kojos keturgalvio ir dvigalvio raumenų tarpusavio balansas, jų generuojama izometrinė bei dinaminė jėgos, kelio sąnario girnelės sausgyslės mechaninės ir morfologinės savybės prie dinaminio krūvio, kojų raumenų galingumas bei gebėjimas išvystyti momentinę jėgą (RFD) per pirmąsias 100 ir 200 mls. Taip pat analizavome biometrinius techninių veiksmų duomenis, kurie leis optimizuoti ir indvidualizuoti techninius reikalavimus kiekvienam sportininkui, bei tiksliau suprasti techninio veiksmo ir sausgyslės apkrovos tarpusavio ryšį. 

„Mes visuomet ieškojome tampraus ryšio tarp senųjų tradicijų ir pažangaus, validžiais tyrimais paremto mokslo. Ryšio – tarp senųjų empyrinių ir  naujųjų teorinių-praktinių žinių. Visuomet siekėme būti inovatyviu, nuolatos tobulėjančiu klubu. Tai užkoduota mūsų klubo genuose. Labai džiaugiuosi, kad mūsų bendruomenė supranta ir vertina mūsų klubo trenerių pastangas ir tai mus pačius įpareigoja nuolatos stengtis ir tobulėti, todėl jūs visuomet matysite mūsų trenerius ir sportininkus dalyvaujančius techniniuose tradicinio karate do seminaruose užsienyje ar Lietuvoje, tobulinančius savo žinias universitetuose, dalyvaujančius konferencijose ir skaitančius pranešimus. Būti geresniais nei buvome vakar, tai vienas iš svarbiausių mūsų klubo moto.” – į klausimą, kodėl to viso reikia?, atsakė klubo įkūrėjas, juodojo diržo 6 Dan’o meistras, Giedrius Dranevičius.