TRADICIJAS TĘSIAME! 2022 m. „KŪČIAVOJOME” SU KATA TEKKI SANDAN!

Tradicijos yra tradicijos. Tam jos ir yra tradicijos, kad būtų puoselėjamos ir tęsiamos. Šių metų gruodžio 23 d. dalis mūsų klubo bendruomenės susitiko ir pasitiko šv. Kūčias simboliškai – analizuodami ir atlikdami kata Tekki Sandan 12 kartų. 

Tai viena iš trumpiausių ir pačių sudėtingiausių katų tradicinio karate do sistemoje. Ši kata reikalauja tobulo kūno valdymo, nepriekaištingos vidinės kūno dinamikos, atsipalaidavimo ir greitumo. 

Daugeliui mūsų tai buvo pirmą kartą atliekama kata. Mūsų mokytojas, Giedrius Dranevičius pirmą kartą viešai ją pristatydamas pasakė: „Neapsigaukite. Atrodo paprastai, tačiau tai viena iš sudėtingiausių formų. Aš pats pradėjau ją jausti daugiau ar mažiau po kokių 15 metų treniruočių. Tad šiandien su ja tik susipažinsime ir jei skirsite laiko, ateis momentas kai ji pradės jus džiuginti.”

Beje, ši kata buvo viena iš mėgstamiausių tradicinio karate do formų ir mūsų mokytojo, Hidetakos Nishiyamos. Taip pat verta žinoti, kad ši forma kilo ir ankščiau vadinosi „naichanchi” – vidinis konfliktas ar vidinė takoskyra. Vėliau pavadinimas kito ir šiuo metu jis nusistovėjo (Tekki – jojimas plieniniu žirgu), pažymėdamas šios katos išskirtinį bruožą – stovėseną „kiba dachi„. 

Smagiai užbaigę vienus metus, žengiame į 2023 – čiuosius, kurie mums yra be galo ypatingi. Šie metai – tai mūsų klubo trisdešimtmečio metai! Tad stengsimės būti dar geresni, nuoširdesni, profesionalesni visomis prasmėmis. Ačiū, kad esate kartu ir linkime Jums visiems ramių švenčių ir gerų Naujųjų Metų!