TARPTAUTINIS TRADICINIO KARATE DO SEMINARAS SU MOKYTOJU TORU SHIMOJI, BRNO, ČEKIJA

„Jei nori mokyti kitus ir padėti žmonėms, pats turi nuolatos mokytis, augti ir tobulėti. Mokytojas – žmogus, kuris ne tik žino ir pasako ką ir kaip reikia daryti. Mokytojas savo gyvu pavyzdžiu rodo kelią mokiniams ir kviečia juos keliauti kartu. Jis taip pat kaip ir visi mokosi, taip pat klysta ir mokosi iš savo klaidų, taip pat kartais nusivilia savo netobulumu, tačiau sukaupęs valią ir jėgas, toliau tobulėja. Tai kelionė, kuri neturi pabaigos. Tai procesas, kuris leidžia išlikti kukliam ieškant gyvenimo tiesų.” – atsakydamas į klausimą, ar pasiekus tokį aukštą lygį vis dar reikia mokytis?  – pakomentavo Giedrius Dranevičius.

Gegužės 27 – 30 dienomis, Čekijos tradicinio karate do asociacija suorganizavo seminarą, su vienu iš Mokytojo Hidetakos Nishiyamos studentų, Toru Shimoji, 5 Dan. Ilgametis mūsų klubo mokytojo bičiulis, su kuriuo pralieti prakaito upeliai Nacionaliniame Karate Institute (NKI) Los Angele pas mokytoją H. Nishiyamą atvyko į Europą pasidalinti savo įžvalgomis, patirtimi studijuojant šį unikalų savigynos meną. 

Giedrius Dranevičius pasakojo, kad mokytojas Toru Shimoji, kilęs iš Okinavos, į kurią buvo sugrįžęs jau brandžiame amžiuje. Ten jis papildė mokytojo H. Nishiyamos mokymą detalėmis, kurių mes stokojame. Detalėmis, kurių pagrindu buvo sukurta jiujitsu sistema, kuria beginklėje kovoje rėmėsi senieji samurajai. Ir tos detalės yra mūsų katose, tik reikia jas surasti, suprasti kaip naudojamos ir naudoti. Giedrius paminėjo, kad šis susitikimas davė ir duos ateityje dar gilesnį supratimą apie karate do meną ir papildys unikalią Mokytojo Hidetakos Nishiyamos mokymo sistemą. „Po seminaro jaučiu, kad tos mažos spragos, kurios man kėlė klausimų ateityje tikrai bus užpildytos.” – pavargęs po 3 dienų seminaro, tačiau laimingas sakė mūsų klubo mokytojas. 

Smagu, kad mokosi ne tik mokiniai, tačiau ir mokytojai. Visi, mūsų klube mokosi vieni iš kitų, o pasaulio mąstu iš geriausių savo srities profesionalų. Džiaugiamės nauja energija ir laukiame visų mūsų dojo.