TARP PASKUTINIO, 2022 METAIS, BŪRIO ATESTUOTŲ SPORTININKŲ IR DU NAUJI JUODŲ DIRŽŲ SAVININKAI!

Gruodžio 15 – 16 dienomis tradicinio karate do klubo „Lūšis” sportininikai dalyvavo atestacijoje. Vieniems tai buvo pirmas kartas ir labai svarbus žingsnis užtvirtinant pradėtą kelio pradžią, o kitems – kvalifikacijos kėlimas.

Tačiau visai nesvarbu, kuriame kelio etape esame, prieš ir per atestaciją jaudinamės visi. Kiekviename lygyje savo diržo egzaminas yra lyg juodojo diržo egzaminas. Tad trumpai, kas gi yra tie egzaminai?

Visų pirma reikia žinoti, kad egzaminai yra dviejų lygių – skirti mokiniams ir skirti meistrams.

Mokinių egzaminai turi mokinišką laipsnį – Kyu, kurį atspindi spalvotieji karate do diržai. Klasikinėje, tradicinėje sistemoje diržai visuomet tamsėja, nuo balto iki juodojo diržo. Visos 9 mokinių pakopos skaičiuojamos nuo 9 iki 1 kyu, o meistrų pakopos Dan – skaičiuojamos atvirkščiai, nuo 1 iki 10 Dan’o.

Tiesa, tradicinio karate do sistemoje, 10 Dan’as paprastai buvo suteikiamas po mirties. Šią normą savo gyvu pavyzdžiu mums demonstravo tradicinio karate legenda, Mokytojas Hidetaka Nishiyama. Keletą kartų pasaulinė tradicinio karate do federacija bandė jam suteikti 10 Dan’ą, tačiau jis visuomet mandagiai atsisakydavo, savo atsakymą pagrįsdamas tuo, kad 10 Dan’as simbolizuoja absoliutų tobulumą, o jis tėra tik žmogus, siekiantis tobulumo ir niekuomet jo nepasieksiantis. 2008 metais šis klausimas buvo išspręstas. Mokytojui mirus, jam buvo suteiktas 10 Dan’as ir jį liudijantys dokumentai iškilmingai įteikti jo šeimos nariams. 

Paprastai egzaminai vyksta piramidės principu. Baltų ir geltonų diržų grupės būna gausiausios. Vėliau kandidatų skaičius mažėja, egzaminai tampa retesni. Iki juodojo diržo atkeliauja tik patys atkakliausi, kurie sugeba suklupę atsistoti patys ir padėti atsistoti savo draugams, ilgus metus šlifuoja savo chrakterį, tam kad galėtų prisiimti atsakomybę, tenkančią juodojo diržo savininkui. 

2022 metus išlaikydami juoduosius diržus užbaigė net du mūsų klubo auklėtiniai – Elvinas Karalis ir Dalius Dulevičius. Ilgas kelias, kuriame kovotojai neišvengė ir duobių, nusivylimų, pralaimėjimų užgrūdino jų charakterius, paruošė meistrystės studijoms ir gyvenimo pamokoms. 

Sveikiname mūsų klubo sportininkus su daugeliui žmonių taip ir likusia neįgyvendinta svajone ir džiaugiamės bei didžiuojamės jais, kurie savo gyvu pavyzdžiu įrodo, kad kai yra noro ir valios siekti, bet koks tikslas gali būti pasiektas! Dėkojame jų mokytojui, Giedriui Dranevičiui, kuris savo mokinius atlydėjo iki meistrystės kelio ir linkime kitiems klubo pakeleiviams sekti šiuo puikiu pavyzdžiu. 

„Šiandien geriau nei vakar, rytoj geriau nei šiandien!”, Jūsų klubas „Lūšis”.