ITKF EUROPOS ČEMPIONATAS! NET 4 AUKSO MEDALIAI NUSĖDO MŪSŲ KLUBE!

Priešpaskutinį balandžio savaitgalį Šiaurės Makedonijoje, Skopijoje vyko 36 – asis Europos tradicinio karate do čempionatas, kurį organizavo ITKF (Tarptautinė tradicinio karate federacija) padalinys Europoje – ETKF (Europos tradicinio karate federacija). Šiuo metu ITKF vienija ir kuruoja tradicinio karate do vystymąsi daugiau nei 60 šalių.

 

10 įvairaus amžiaus grupių tradicinio karate do klubo „Lūšis“ sportininkų dvi dienas kovojo su geriausiais Europos tradicinio karate meistrais. Suaugusiųjų amžiaus grupėje startavo jau tituluoti sportininkai – Hermis Dranevičius, Dalius Dulevičius, Gvidas Ropė, o moterų grupėje – Darija Jočytė (treneriai Giedrius Dranevičius ir Hermis Dranevičius). Sportininkai kovojo tiek individualiose, tiek ir komandinėse rungtyse. Šis ketvertas Lietuvai iškovojo net 4 aukso, vieną sidabro ir 7 bronzos medalius. Sportininkai stengėsi išnaudoti maksimaliai visas varžybų kategorijas, pasitikrinti kur yra stipriausi ir ko trūksta besiruošiant svarbiausiam 2024 metų renginiui, pasaulio tradicinio karate do čempionatui, kuris vyks Cambril, Ispanijoje, šių metų spalio 23 – 28 dienomis. Tai labai didžiulis krūvis tiek pasiruošimo periodu, tiek startuojant, tačiau lietuvaičiai įrodė sau ir kitiems, kad nieko nėra neįmanomo.

 

Pakabinome vyriausią komandos sportininką, D. Dulevičių ir uždavėme jam tris klausimus:

 

Jei reiktų čempionatą apibūdinti trimis žodžiais, kokie jie būtų? 

Ramybė. Koncentracija. Pasitikėjimas. Toks emociškai ramus, susikoncentravęs ir pasitikintis savimi dar niekada nesijaučiau. Tai ir yra trys svarbiausios šio čempionato mano asmeninės pergalės. Būtent jos lėmė, kad ir toks stiprus dar niekada nesijaučiau. Visa tai atsispindi ir rezultatuose. 

Kuri kova įsiminė labiausiai? 

Viena pirmųjų. Kuomet Fuku-Go rungties pirmame rate susidūriau su tituluotu Italijos rinktinės atstovu Lodato Ettore. Jį nugalėjęs Kitei rungtyje supratau, kad nebijau nieko. Kad įmanoma viskas. 

Esate vyriausias rinktinės atstovas, kaip pavyksta pasiruošti tokioms fizinėms perkrovoms. 

Labai paprasta – turime trenerius iš didžiosios raidės „T“. Kiekvienas rinktinės narys dirbome pagal individualiai sudarytą pasiruošimo programą, pagal individualų fizinio pasirengimo planą, šlifavome individualias technikas. Taip, už kai kuriuos tiesioginius oponentus esu beveik dvigubai vyresnis. Tačiau taip gerai fiziškai tikrai nesijutau nei būdamas trisdešimtmetis, nei dvidešimtmetis. 

 

Klube „Lūšis“ sportuojančių atletų sėkmingiausi buvo komandiniai startai: H. Dranevičius, G. Ropė ir D. Dulevičius iškovojo istorinius apdovanojimus Lietuvai. Pirmą kartą Lietuvos tradicinio karate do istorijoje komandinių Kata (H. Dranevičius, G. Ropė ir D. Dulevičius), En-Bu vyras/vyras (H. Dranevičius ir G. Ropė) ir komandinėje Kumite – laisvose kovose be svorio apribojimų (H. Dranevičius, G. Ropė ir D. Dulevičius) tapo Europos čempionais.

 

Indvidualioje Kumite, moterų kategorijoje, kurioje nėra jokių svorio apribojimų Europos čempionės titulą iškovojo D. Jočytė, kuri vėliau kartu su H. Dranevičiumi iškovojo ir dar vieną bronzos medalį En-Bu vyras/moteris kategorijoje.

 

Pirmą kartą tapusi Europos čempione D. Jočytė grįžo su puikia nuotaika ir atsakė į keletą klausimų:

 

Kaip bendrai įsivertintum savo pasirodymą Europos čempionate? Kas pavyko, o ties kuo reiks daugiau padirbėti? Ką po startų sakė treneris? 

Labai džiaugiuos, kad gavau galimybę sustratuoti šiose varžybose. Parsivežiau nemažai naujos patirties ir išmoktų naujų pamokų. Savo startus vertinčiau neblogai, tačiau yra dar daug kur tobulėti. Esu labiausiai patenkinta Ko-Go kumite ir Fuku-Go rugties startais. Taip pat patiko po labai ilgos pertraukos sustartuoti enbu rugtyje. Juyi kumite rugtyje ne viskas ėjosi taip kaip norėtusi, tačiau esu patenkinta, kad nepabijojau atsistoti prieš stiprią Italijos sportininkę. Labiausiai nuvylė startas kata rugtyje, ties tuo ir reikės dabar ko gero daugiausiai padirbėti.  Esu labai dėkinga savo treneriams Giedriui Dranevičiui ir Hermui Dranevičiui už pasiruošimą šioms varžyboms bei duotas pastabas ir pagyrimus. 

 

Kas labiausiai įsiminė, kas paliko ryškiausią įspūdį?

Labiausiai įsiminė komandos užsivedimas startams, – trumpai ir aiškiai atsakė sportininkė.

Artėja pasaulio čempionatas. Kaip jautiesi, kaip vyksta pasirengimas jam?

Šiek tiek nerimauju dėl pasaulio čempionato, nes teks išbandyti savo jėgas tokio mąsto renginyje pirmą kartą suaugusiųjų grupėje. Tačiau  šios varžybos padėjo išsigryninti silpnąsias puses, todėl žinau ką dar turiu patobulinti iki pasaulio čempionato.

 

Indvidualioje Kumite vyrų kategorijoje sėkmingai susiklostė vyriausio ir jauniausio komandos sportininkų, Daliaus Dulevičiaus  ir Hermio Dranevičiaus startai. D. Dulevičiui pusfinalyje kelią pastojo 2023 m. pasaulio čempionas iš Lenkijos, Pawel Tomasik. Kovotojas iš Lenkijos nutraukė lietuvaičio pergalių seriją vedančią į didįjį finalą ir D. Dulevičius iškovojo bronzos apdovanojimą. H. Dranevičius pusfinalyje susitiko su sportininku iš Izraelio, G. Rokah ir teisėjų sprendimu buvo diskvalifikuotas už kontaktą, tad į finalą nepateko ir stojo ant bronzos apdovanojimų pakylos. Ant tos pačios pakylos H. Dranevičius buvo pakviestas ir dar vieną kartą, atsiimti 3 vietos medalio individualioje Kata rungtyje. Mūsų sportininkas į priekį užleido Lenkijos atstovą P. Tomasik ir G. Rokah iš Izraelio.

 

Taip pat dar vieną bronzos apdovanojimą D. Dulevičius iškovojo ir  Fuku – Go (rungtis, kurioje viename rate atliekama Kata (forma), o ją laimėjus kitame rate kovojama Kumite (laisvoje kovoje)) rungtyje, kurioje pusfinalyje rezultatu 2:3 ir vėl teko pripažinti P. Tomasik pranašumą. Aukščiausią pasiekimą individualiose kategorijose D. Dulevičiui pavyko iškovoti Ko-Go kumite (laisva kova su techniniais apribojimais) rungtyje. Pusfinalyje užtikrintai įveikęs sportininką iš Serbijos, Cosic Nemanja pateko į finalą. Finale mūsų sportininkas kovojo su daugkartiniu šios rungties pasaulio čempionu iš Izraelio, G. Rokah, kuriam teisėjų sprendimu ir buvo paskirta pergalė.

 

Kaip vertinate savo pasirodymą Europos čempionate? – paklausėme tituluočiausio tradicinio karate do sportininko Lietuvoje, Hermio Dranevičiaus?

 

Tai buvo vienas geriausių pasirodymų visoje mano karjeroje. Jaučiausi užtikrintas savo jėgomis, kovų metu pilnai pasiklioviau savo įgūdžiais ir intuicija, o kad varžybų metu galėčiau pasikliauti savo kūnu žinoma reikėjo įdėti be galo daug darbo. Dirbau pagal asmeniškai sudarytą fizinio rengimo programą, kiekvieną dieną šlifavau techninius aspektus, analizavau priešininkų kovas, jų stipriąsias ir silpnąsias puses, kas man vėliau labai padėjo prieš juos kovojant.

 

Labiausiai varžybose man patiko mūsų komandos atmosfera. Visi vienas kitą be galo palaikė ir tuo pačiu nespaudė pasiekti tam tikrų rezultatų, kas ir man padėjo atsipalaiduoti bei geriau pasirodyti. Mano nuomone yra itin svarbu nespausti sportininkų parvežti „auksą“ ar klausinėti, „kokią vietą paimsi dabar?“, nes tada žmogus įsitempia galvodamas apie rezultatus ir pamiršta džiaugtis pačiu procesu, o man tai yra visų varžybų esmė. Aš į varžybas važiuoju treniruotis, sužinoti pagrindines savo klaidas ir parodyti pagrindines klaidas savo oponentams. Kai į varžybas važiuoju su tokiu nusistatymų neretai automatiškai ir rezultatai būna aukštesni.

 

Po šio čempionato grįžtu pavargęs, bet įkvėptas judėti toliau. Pamačiau ties kuo turiu daugiau padirbėti ir nekantrauju kibti į darbus. – komentarą baigė H. Dranevičius

 

Jaunių amžiaus grupėje (16 – 17 m.) savo kovomis džiugino Tomas Vaitilavičius ir Adomas Goda. Vaikinai demonstravo ne tik vyrišką tvirtą charakterį, tačiau ir didelį meistriškumą. A. Goda iškovojo net 5 apdovanojimus: 2 vietą En-Bu vyras/vyras rungtyje kartu su T. Vaitilavičiumi, 3 vietą komandinės Kata rungtyje kartu su komandos draugais Džiugu Bardinu ir Jokūbu Dulevičiumi. Dar vieną sidabro medalį A. Goda iškovojo Fuku-Go rungtyje, už savęs palikdamas savo komandos draugą, T. Vaitilavičių (3 vieta Fuku-Go). Šioje rungtyje A. Godai kelią į auksinį apdovanojimą pastojo kovotojas iš Čekijos, Neradil Jakub. Ir du paskutiniai 3 vietos medaliai buvo iškovoti individualios Kata ir Fuku-Go rungtyse.

 

Jaunučių amžiaus grupėje (14-15 m.) meistriškumu ir charakteriu blizgėjo abu startavę lietuvaičiai – Jokūbas Dulevičius ir Džiugas Bardinas (treneris H. Dranevičius). J. Dulevičius iškovojo net du Europos vicečempiono titulus individualiose Kumite ir Ko-Go kumite rungtyse ir du bronzos medalius Fuku-Go ir komandinės Kata rungtyje. D. Bardinas į Lietuvą parvežė 3 bronzos apdovanojimus – individualiose Kumite bei Fuku-Go bei komandinėje Kata rungtyje.

 

Vaikų iki 14 m. amžiaus kategorijoje puikiai pasirodė Arnas Federas (treneris H. Dranevičius) iškovojęs Europos vaikų taurės vicečempiono titulą individualioje kumite rungtyje ir bronzos medalį komandinėje En-Bu rungtyje, poroje su Matu Černausku (treneris H. Dranevičius).