Lietuvos Nacionalinės rinktinės sportininkai iš Klubo „Lūšis” iškovojo medalius EUROPOS tradicinio karate do čempionate

Spalio 4-6 dienomis Katovicuose Spodek arenoje įvyko Tradicinio Karate do Europos čempionatas. Jame dalyvavo apie 400 sportininkų iš 25 senojo žemyno šalių.

Net penki Lietuvos nacionalinės rinktinės sportininkai iš Europos čempionato grįžo su  bronzos medaliais, o keturi iš jų sportuoja mūsų klube „Lūšis”: Ignas Juozas Tubutis, Mantas Puplesis, Nedas Inčirauskas ir Darija Jočytė.

Jaunučių amžiaus kategorijoje En Bu rungtyje trečiąsias vietas iškovojo Ignas Juozas Tubutis ir Mantas Puplesis, o individualioje kumite rungtyje Nedas Inčirauskas. Taip pat sėkmė lydėjo ir klubo „Lūšis“ auklėtinę Dariją Jočytę. Ji jaunimo amžiaus kategorijoje (18 – 20 m.) po atkaklios kovos ir vienos apmaudžios klaidos rezultatu 4 – 8 nusileido kovotojai iš Lenkijos ir iškovojo bronzos medalį individualioje kumite rungtyje.

Prieš Europos tradicinio karate do čempionatą ir vaikų taurės varžybas tarptautinei teisėjų bendruomenei seminarą, pasaulinės tradicinio karate do federacijos (WTKF) pavedimu, vedė ir teisėjavimo techninių kriterijų gaires bei standartus sudėliojo Lietuvos tradicinio karate asociacijos (LTKA) prezidentas, WTKF techninio komiteto narys, 6 Dan’o meistras Giedrius Dranevičius.

„Atvirai pasakysiu – buvo neramu. Neramu ne tik dėl visų sportininkų pasirengimo, tačiau ir dėl teisėjų meistriškumo. Beveik dveji metai be tarptautinių renginių – ilgas laikotarpis tiek sportininkams, tiek teisėjams. Prarastas techninis meistriškumas, sumenkę varžybiniai įgūdžiai ar net menkiausios teisėjavimo klaidos gali atvesti iki rimtų traumų varžybų metu. Tradicinis karate do neturi svorio kategorijų, nes tai prieštarauja esminei savigynos koncepcijai, taip pat nenaudojame ir jokių apsaugų. Visa mūsų apsauga – daugelį metų šlifuojamos technikos, kurias tobulai įvaldę meistrai kontroliuoja distanciją milimetrų tikslumu, atlikdami smūgius maksimalia jėga ir maksimaliu greičiu. Taip tausojame sportininkų sveikatą ir varžomės meistriškumu bei įgūdžiais. Tad menkiausios klaidos, emocijų nesuvaldymas, pavėluoti teisėjų sprendimai gali baigtis rimtais sužalojimais ant tatamio.“ – trumpai apie pasirengimą renginiui po ilgos pertraukos papasakojo Lietuvos nacionalinės rinktinės vyr. treneris, 6 Dan’o meistras, Giedrius Dranevičius.

Sveikiname klubo sportininkus ir linkime tobulėti toliau!

Tradicijas tęsiame!