„MasterClass Series 2023” KURSAI. 4 DALIS

Spalio 21 d. Lietuvos tradicinio karate do asociacijos didelio meistriškumo sportininkai, treneriai bei teisėjai susirinko į „MasterClass Series 2023” kursus, kurių tikslas pagilinti jau turimas žinias, sužinoti daugiau, giliau ir išlaikyti aukščiausią pasaulinį standartą Lietuvos tradicinio karate do bendruomenėje. 

Tokius kursus savo elitiniams sportininkams, treneriams bei teisėjams LTKA organizuoja net 4 kartus per metus. Kursuose rengiami teisėjai, keliama jų kvalifikacija, gilinamos trenerių žinios, aptariamos probleminės situacijos kylančios varžybų metu, sudėliojami aiškūs kriterijai top meistriškumą pasiekusiems ar jo siekiantiems sportininkams. 

Šiandien seminare buvo aptarti sportininkų startai bei teisėjų darbas Europos čempionate Italijoje, pakartoti pagrindiniai Kata vertinimo principai ir standartai, baigiamosios technikos (todome vaza) vertinimo ir atlikimo kriterijai kumite rungtyje. 
 
Seminarą vedė WTKU ir WTKF techninio ir teisėjų komiteto narys, Giedrius Dranevičius. “Teisėjų rolė – itin svarbi. Teisėjai “užduoda toną”, parodo kryptį, kuria linkme turi vystytis Budo karate. Todėl mes kaip teisėjai visų pirma turime patys sugebėti atlikti tai, ką vėliau vertinsime. Tik gebėdami teisingai atlikti patys, galime teisingai įvertinti ir sportininkų meistriškumą. Sportininkams norėčiau pasakyti – nepataikaukite teisėjų nekompetencijoms. Varžybomis niekas nesibaigia. Čia kaip tik yra tik jūsų karate do kelio pradžia. Statykite savo “karate do namus” ant tvirtos uolos, o ne ant smėlio kopos, remkitės biomechanikos principais o ne subjektyviais kriterijais, kaip “grožis” ir tt. Atsiminkite, jog viskas kas teisinga, bus gražu, kas gražu – nebūtinai bus teisinga. “ – pakomentavo seminaro temą meistras G. Dranevičius. 
 

Lietuva gali didžiuotis turėdama galimybę mokytis kartu su vienu iš geriausių pasaulyje tradicinio karate do meistrų, mūsų klubo mokytoju, Sensei Hidetakos Nishiyamos auklėtiniu, Giedriumi Dranevičiumi. Tokio lygio seminarus Giedrius veda ne tik Lietuvoje. Jam su dar trijų kolegų komanda ruošti teisėjus ir egzaminuoti juos, suformuoti tradicinio karate do pasaulinius aukščiausius kriterijus atitinkančius standartus patikėjo pasaulinė tradicinio karate do federacijų sąjunga (WTKU) į kurią įeina šios pasaulinės tradicinio karate do federacijos: WTKF, ITKF, WBKA, WFF, WDKF. 

Milžiniška tarptautinė patirtis, nuolatinis ir pastovus mokymasis plečiant savo akiratį, gilinant profesinias žinias atvedė G. Dranevičių ten, kur jis yra dabar. Mes nuoširdžiai džiaugiamės turėdami tokią galimybę mokytis čia Lietuvoje ir dedame visas pastangas, kad tradicinio karate do lygis mūsų šalyje būtų tarp pačių aukščiausių globalaus pasaulio mąstu. 

 Dėkojame visiems dalyvavusiems ir linkime gero mokymosi!