LTKA DIDELIO MEISTRIŠKUMO SPORTININKŲ IR TEISĖJŲ MEISTRIŠKUMO UGDYMO KURSAS. III DALIS

Gegužės 8 d. saviugdos centre „SeiDo” vyko didelio meistriškumo sportininkų, trenerių bei teisėjų žinių ir įgūdžių tobulinimo kursas. Kursą vedė Pasaulinės Tradicinio karate Federacijos (WTKF) techninio komiteto ir teisėjų komiteto narys, juodo diržo 6 Dan’o meistras, Giedrius Dranevičius. 

Lietuvos Tradicinio Karate Asociacija (LTKA) jau 17 metų iš eilės organizuoja šiuos mokymus savo šalies tradicinio karate do elitui. Tai labai didelės apimties mokymo programa. Šalies sportininkai į mokymus susirenka 3 – 4 kartus per metus. Programos tikslas – suvienodinti sportininkų rengimo standartus visoje Lietuvoje, kurie atitiktų aukščiausią pasaulinį standartą. Turėdami tokio lygio pasaulinį pripažinimą pelniusį mokytoją, kaip Giedrius Dranevičius mūsų šalyje parengti treneriai ir teisėjai tarptautinėje arenoje vertinami, kaip itin aukštos kvalifikacijos specialistai. 

„Norėdami sukurti kažką didingo ir prasmingo kartu visų pirma turime kartu treniruotis bei nuolatos mokytis. Mano mokytojas, Hidetaka Nishiyama ne kartą kartojo mums: „Kai tik nustosite treniruotis, pradėsite politikuoti.” Laikui bėgant aš galiu tik patvirtinti savo Mokytojo žodžius. Tiek nacionaliniame  tiek tarptautiniame ligmenyse matau tų žodžių patvirtinimus. Žmonės kurie lieja prakaitą ant tatamio, neturi laiko ir noro politikuoti, regzti intrigas, griauti. Jie atlieka atvirkštinę funkciją – stato, kuria, yra atviri, nesavanaudiški ir savo pavyzdžiu rodo kelią kitiems. Nustojus mokytis ir tobulėti, atsiranda noras griauti, darbus daryti svetimomis rankomis prisiimant nuopelnus sau. Na ir kaip taisyklė, viskas būna pridengta garsiais lozungais. Tad mūsų kursas ne tik formalus susitikimas, o visų pirma darbas kartu, prakaito liejimas ant tatamio nepriklausomai nuo patirties ir meistriškumo, noras mokytis ir tobulėti kuriant tvarią tradicinio karate do bendruomenę, kuri savo veikloje remtųsi tomis pačiomis – aukščiausiomis vertybėmis.” – trumpai pakomentavo paskutinį šio sezono kursą, Giedrius Dranevičius. 

Dėkojame klubo „Lūšis” sportininkams bei kolegoms iš kitų klubų už skirtą laiką mokymuisi ir laukiame teisėjų atestacijos rezultatų.