XXI LIETUVOS TRADICINIO KARATE DO ČEMPIONATAS 2024

Gegužės 25 dieną Kaune šurmuliavo baltomis kimono vilkintys sportininkai. Tarp visų kitų renginių ir šurmulio kurį iniciajavo Kauno dienos, vyko ir XXI Lietuvos tradicinio karate do čempionatas. 

Šį renginį organizavo Kauno raj. tradicinio karate do klubas „Tikslas”, kurį įkūrė ir jam vadovauja Rolandas Kvedys, o organizacinius darbus ir sportininkų techninį meistriškumą kuruoja juodojo diržo, 2 Dan’o meistras, Lukas Kvedys. 

Šiame renginyje savo jėgas išbandė daugiau nei 250 sportininkų iš visų tradicinio karate do klubų, kuriuos kuruoja Lietuvos Tradicinio Karate Asociacija. 

Varžybų metu sportininkai pasitikrino savo meistriškumą bei įgūdžius ir kovojo dėl kelialapių į pasaulio tradicinio karate do čempionatą, kuris vyks šių metų spalio mėnesį, Cambrils, Ispanijoje. 

Pakalbinome daugkartinį Lietuvos bei pasaulio čempioną, mūsų klubo trenerį, Hermį Dranevičių, kuris šiame čempionate suaugusiųjų kategorijoje iškovojo net keturis aukščiausios prabos apdovanojimus. 

Kaip praėjo svarbiausias tradicinio karate do metų sporto renginys? „Visų pirma noriu padėkoti organizatoriams, klubui „Tikslas”, už įdėtas pastangas ir puikiai suorganizuotas varžybas. Viskas praėjo sklandžiai. Taip pat esu be galo dėkingas savo klubo kolegoms, kurių dėka pavyko puikiai pasiruošti šiam čempionatui. Be mokytojų ir treniruočių partnerių tokių aukštumų tikrai nepasiekčiau.”

Kaip vertinate savo startus? „Tikrai tai nebuvo mano pats geriausias pasirodymas. Šiais metais pavyko puikiai sustartuoti Europos čempionate, Makedonijoje, ten iš tiesų jaučiausi labai gerai. Šie startai rezultatais buvo sėkmingi, tačiau tikrai galėjau pasirodyti dar geriau.”

Kaip manote ko pritrūko iki geriausio pasirodymo?  „Manau, kad po truputį atsiranda bendras sezono nuovargis. Tai pat dirbu sporto mokytoju mokykloje, studijuoju universitete, treniruoju vaikus, kuriems irgi atiduodu labai daug energijos. Viskas reikalauja energijos, gal sezono pabaigoje jos ir šiek tiek trūko.”

Kaip bendras čempionato lygis, ar auga sportininkų meistriškumas? „Sportininkų meistriškumas tikrai auga, tiek technine, tiek mentaline prasme. Lietuvos tradicinio karate do komanda yra viena techniškiausių komandų pasaulyje, pradedant vaikais, baigiant suaugusiais. Tad smagu namuose konkuruoti su stipriais oponentais ir augti kaip sportininkui ir kaip asmenybei.” – pokalbį baigė Hermis Dranevičius. 

Dėkojame visiems čempionato dalyviams už gerą nuotaiką ir sveikiname Lietuvos čempionus bei čempionato prizininkus! Taip pat norime priminti, jog pagrindinis Budo karate tikslas – šlifuoti savo charakterį ir sugebėti pergales pasiekti be kovos!