FANTASTIKA!!! PIRMĄ KARTĄ LIETUVOS ISTORIJOJE D. VERSOCKA IR H. DRANEVIČIUS UŽĖMĖ II – ĄSIAS VIETAS PASAULIO TAURĖS VARŽYBOSE TAŠKENTE!

Gegužės 15 dieną, Uzbekistano sostinėje, Taškente vyko tradicinio karate do pasaulio taurės varžybos, kuriose tarp elitinių pasaulio sportininkų buvo atrinkti ir du Lietuvos atstovai – Dominyka Versocka ir Hermis Dranevičius. Abu Lietuvos atstovai pateko į finalus ir iškovojo istorines pergales – antrąsias vietas pasaulio taurės varžybose!!!

Šie sportininkai jau įrodė savo meistriškumą 2022 metų pasaulio čempionate: Dominyka Versocka iškovojo bronzos medalį indvidualioje kumite rungtyje, o Hermis Dranevičius iškovojo net tris sidabro medalius indvidualiose Kata, Kumite bei Fukugo rungtyse. Be šių pasiekimų abiejų sportininkų duetas iškovojo sidabro medalį En Bu rungtyje. 

Koks yra pasaulio taurės varžybų formatas ir koks joms keliamas tikslas? – paklausėme sportininkų trenerio, Giedriaus Dranevičiaus. ” Pasaulio taurė – specifinis renginys į kurį atrenkami tik geriausi iš geriausių tradicinio karate do meistrų. Šį sprendimą, apsvarstę kiekvieno sportininko kandidatūrą, priima pasaulinės tradicinio karate do federacijos (WTKF) techninis komitetas. Kandidatams keliami itin aukšti techniniai reikalavimai. Jie turi būti techniški, kad galėtų startuoti tiek kata, tiek kumite rungtyse. Universalumas, pasiekti rezultatai pasaulio čempionatuose, techniškumas, etika – svarbiausi kriterijai, į kuriuos atsižvelgia technis komitetas priimdamas sprendimus. Vien papulti tarp elitinių sportininkų – jau yra pergalė. Varžytis su tokiais pat kaip tu – neįkainuojama patirtis! Na o varžybų tikslas – pristatyti regionams top klasės tradicinio karate do meistrus ir pademostruoti, kaip turi atrodyti geriausios tradicinio karate do kovos. Šiais metais buvo pasirinktas Azijos regionas. Po Azijos šalių čempionato, šio regiono sportininkai galėjo stebėti, mokytis ir pabendrauti su top klasės atletais.”

Sportininkai džiaugėsi šeimininkų svetingumu, savitu Azijos šalių kaloritu, galimybe praleisti daugiau laiko su savo kolegomis, pasitreniruoti ir pasimokyti vieniems iš kitų. 

Visos tradicinio karate do bendruomenės vardu sveikiname Dominyką Versocką ir Hermį Dranevičių su pergalėmis ir linkime sukaupta patirtimi praturtinti visą Lietuvos tradicinio karate do bendruomenę!