#EBIT 2024! KĄ TEN VEIKĖME MES?

Birželio 6 – 7 dienomis Vilnius Grand Resort vyko vienas svarbiausių ir įsimintiniausių renginių skirtų Lietuvos verslų vadovams – „Vadovų konferencija EBIT 2024”.

Pasidalinti savo gyvenimo nueitu keliu ir įžvalgomis, Budo kovos menų filosofijos perlais ir pavyzdžiais buvo pakviestas ir mūsų klubo steigėjas bei mokytojas, 7 Dan’o meistras, Giedrius Dranevičius. Neretai galime girdėti mūsų mokytojo lūpose skambančią frazę: „Karate isn’t for dojo. Karate is for life!” Taigi, konferencijos dalyviai turėjo progą susipažinti, kaip mokytojas naudoja Budo filosofijos principus ir įgūdžius, kuriuos susiformavo dojo, kasdieniame gyvenime. 

Konferenciją moderavo Dainius Baltrušaitis, kuris su savo puikia ConFinn komanda jau eilę metų organizuoja šį unikalų, puikiu „vaibu” pasižyminti renginį.   

Dvi dienas vykusiame renginyje netrūko nuostabių ir gilių įžvalgų, prasmingų diskusijų, dalinimosi žiniomis ir patirtimi, kurias su savimi atsivežė pasaulinio garso lektoriai. 

Didžiojoje scenoje kalbėjo: Swedbank vyriausias ekonomistas dr. Nerijus Mačiulis, Luminor banko vyriausias ekonomistas dr. Žygimantas Mauricas, žurnalistas Edmundas Jakilaitis, Hanner valdybos pirmininkas Arvydas Avulis, Norfa įmonių grupės savininkas Dainius Dundulis, Žabolis ir partneriai steigėjas Alvydas Žabolis, Oksfordo universiteto profesorius, istorikas Peter Frankopan, LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė – Budrienė, CX strategas Ken Hughes, TRUTH strategijos vadovas, doc. Tomas Bartininkas, Harvard afilijuota neuromokslininkė, dr. Elke Geraerts, HEC Paris ir Oksfordo universiteto profesorius Olivier Sibony, SEB vyriausias ekonomistas, Tadas Povilauskas, VU profesorius, filosofas dr. Kristupas Sabolius, futuristas ir socialinių sistemų strategas Ari Wallach, bestselio „Speak out, listen up” autorė, profesorė Megan Reitz, TGS Baltic vadovaujantis partneris Vilius Bernatonis, OVC consulting partneris Mindaugas Grajauskas, neurochirurgas, neuromokslininkas dr. Kęstutis Skauminas, Milano universiteto profesorė dr. Agnė Kajeckaitė, SEB banko vadovė Sonata Gutauskaitė – Bubnelienė, komandos formavimo ir lyderystės ekspertas Richard de Hoop, Pasaulinės Budo Karate Asociacijos viceprezidentas Europai, biologijos ir biomedicinos mokslų doktorantas, 7 dan meistras Giedrius Dranevičius, prominent figur in AI, ex Google Mo Gawdat, mokslo žurnalistė Goda Raibytė – Aleksa, INSEAD docentas, vienas iš įtakingiausių vadybos mąstytojų pasaulyje, „Thinkers50”, Gianpiero Petriglieri,  verslo vadybos konsultantas Saulius Jovaišas, istorikas, žurnalistas Robertas Petrauskas, istorikas, tv. laidų vedėjas prof. dr. Alfredas Bumblauskas, filosofas, politologas prof. dr. Alvydas Jokubaitis, MJJ vadovė Kotryna Stonkutė – Jaščemskienė, buvęs pasaulio banko prezidentas prof. Ian Goldin, People link vadovaujanti partnerė Jurgita Lemešiūtė, Investuok Lietuvoje vadovas Elijus Čivilis, Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė Elena Leontjeva, Lietuvos Draudimas valdybos narys Raimondas Geleževičius, Tellia Lietuva vadovė Giedrė Kaminskaitė, lyderių brandos ugdymo ekspertas Vytautas Bučiūnas, CSR Ukraina vadovė Maryna Saprykina ir Lietuvos Respublikos prezidentė, Dalia Grybauskaitė

Konferencijos dalyvių atiliepimai buvo patys šilčiausi. G. Dranevičius vadovaudamasis savo ilgamečio Mokytojo , Hidetakos Nishiyamos (1928 – 2008) išmintimi Budo filosofiją meistriškai taiko savo kasdieniame gyvenime ir jau daug metų dalinasi su žmonėmis gyva gyvenimo patirtimi. Ši japonų kovotojų filosofija puikiai tinka tiek mūšio lauke, tiek versle, tiek šeimyniniuose bei socialiniuose santykiuose. 

„Knygas paskaityti ir pasisemti išminties mes visi galime. Sunkumas prasideda tuomet, kai tas žinias reikia pradėti taikyti gyvenime. O mane žinias taikyti gyvenime išmokė tradicinio karate do praktikos. Kad ir kaip tu gražiai bekalbėtum ateis akimirka, kai tavęs paprašys pademonstruoti ar tai ką sakai iš tiesų veikia? O vertins tave tik pagal tavo gebėjimus, o ne žinias. Kito varianto Budo kovos menuose tiesiog nėra. Arba darai, demonstruoji ir esi gyvas pavyzdys arba tyli.” – sakė, juodojo diržo 7 Dan’o meistras – mokytojas G. Dranevičius.

Kaip sutiko vadovų bendruomenė Budo kovos meistro pranešimą? Juk jis ne apie verslą? „Šį klausimą geriausia būtų užduoti tai pačiai bendruomenei, kuri šiais metais itin gausiai (1500 + dalyvių) susirinko į vadovų konferenciją. Tačiau iš šiltų ovacijų, šypsenų o kartais labai rimtai besiklausančių veidų drįsčiau teigti, kad žinutė klausytojų širdis pasiekė. Kažką privertė susimąstyti, kažkas gavo patvirtinimus, apie kuriuos jau senai žinojo savo viduje, kažkam kilo nauji klausimai. Bet šios konferencijos formatas ir yra skirtas pozityviai susivelti, įgauti įkvėpimo ir judėti toliau. O pats pranešimo pobūdis, ar jis tinkamas verslui? Tikrai taip, nes tai kas vyksta ant tatamio, tas pats vyksta ir gyvenime, tik tiek, kad ant tatamio mes turime labai trumpą laiko „buferį” tarp priežasties ir pasėkmės, todėl ir mokomės pakankamai greitai, kartais ir skaudžiai besiremdami savo kolegų šimtmečiais sukaupta patirtimi :). 

Dažniausiai jūsų pranešimai būna sutikti labai šiltai, kur slypi ta paslaptis? Gal mokėtės kur nors oratorystės meno, publikos valdymo metodų ar triukų?   „Niekur nieko nesimokiau, o reikėtų ir manau tie dalykai tikrai nepamaišytų. Aš iš prigimties esu labiau intravertas, tačiau gyvenimas tai žinodamas vis stumia mane ant scenos, tad kai neturi kito pasirinkimo eini ir darai. Darai taip kaip moki, kaip diktuoja širdis. Čia kaip kovoje, tu nesirenki savo oponento, jį tau parenka kiti, o tu eini ir kovoji. Pas mus nėra jokių svorio kategorijų, tad niekuomet nežinai su kuo suves likimas, tad belieka tik nuolankiai tai priimti. Ir tik tada, kai daliniesi patirtiniais ir išgyventais dalykais, o ne vadovėlinėmis tiesomis, esi vienodai nuoširdus tiek pats sau tiek ir auditorijai, nebijai pripažinti kur ir kaip ar kodėl suklydai, gyvai ieškai asakymų į klausimus, kuriuos nebyliai užduoda kiekvienas auditorijos klausytojas, neperši savo tiesos o daliniesi realiomis gyvenimo situacijomis susikuria speciali aura tarp kalbėtojo ir klausytojų, kuri paliečia mūsų visų širdis bei sielas.”

Džiaugiamės kaip klubas galėdami prisidėti prie Lietuvos verslo bendruomenės stiprinimo,pamatinių vertybių formavimo ir puoselėjimo ir didžiuojamės turėdami tokius Mokytojus savo klube!