DIDELIO MEISTRIŠKUMO KURSAS „MASTER SERIES 2024” II DALIS

Balandžio 13 d. Lietuvos tradicinio karate do asociacijos (LTKA) didelio meistriškumo sportininkai, treneriai bei teisėjai susirinko į II – uosius šiais metais „Master series 2024” kursus, kurių tikslas pagilinti jau turimas žinias, sužinoti daugiau, giliau ir susipažinti su šių dienų varžybų tradiciniame karate do naujovėmis ir problematika. 

Kurse dalyvavo net 55 didelio meistriškumo sportininkai, teisėjai bei jų treneriai iš visų tradicinio karate do klubų. 

Tokius kursus savo elitiniams sportininkams LTKA organizuoja net 4 kartus per metus. Kursuose rengiami teisėjai, keliama jų kvalifikacija, gilinamos trenerių žinios, sudėliojami aiškūs kriterijai top meistriškumą pasiekusiems ar jo siekiantiems sportininkams. 

Lietuva gali didžiuotis turėdama galimybę mokytis kartu su vienu iš geriausių pasaulyje tradicinio karate do meistrų, legendinio mokytojo, Hidetakos Nishiyamos (10 Dan) auklėtiniu, Giedriumi Dranevičiumi (7 Dan).

Tokio lygio seminarus Giedrius veda ne tik Lietuvoje. Jam kartu su kolegomis ruošti ir egzaminuoti teisėjus, suformuoti aukščiausius tradicinio karate do kriterijus atitinkančius standartus patikėjo pasaulinė tradicinio karate federacijų sąjunga (WTKU) į kurią įeina WTKF, ITKF, WBKA, WFF, WDKF pasaulinės federacijos. Taip pat šiais metais Giedrius pakviestas vesti kursą ir Šiaurės Amerikos teisėjams bei treneriams. 

Milžiniška tarptautinė patirtis, nuolatinis ir pastovus mokymasis plečiant savo akiratį, gilinant profesines žinias atvedė G. Dranevičių ten, kur jis yra dabar.

Mes nuoširdžiai džiaugiamės turėdami tokią galimybę mokytis čia Lietuvoje ir dedame visas pastangas, kad tradicinio karate do lygis mūsų šalyje būtų tarp pačių aukščiausių globaliame pasaulyje. 

Antrojoje kurso dalyje mokytojas pakartojo pagrindinius kata vertinimo kriterijus, aptarė kumite teisėjavimo problemas ir pasitaikančių kovose kontaktų problematiką, jų kilmę bei šių problemų sprendimui tarptautinėje bendruomenėje siūlomus būdus. Sportininikai bei treneriai dirbo ties Todome vaza vertinimo kriterijais, mokėsi patys tiksliai atlikti ir teisingai įvertinti techninius veiksmus, studijavo teisėjams skirtą gestų kalbą. 

Dėkojame visiems treneriams, sportininkams bei teisėjams už puikią nuotaiką, norą bendradarbiauti ir tobulėti visiems kartu!