BUDO KARATE SEMINARAS SU GIEDRIUMI DRANEVIČIUMI, 7 DAN, MEKSIKOJE

2024 metų vasario 12 – 21 dienomis, Lietuvos tradicinio karate asociacijos prezidentas, juodojo diržo 7 Dan’o meistras Meksikos Budo Karate Asociacijos kvietimu viešėjo Veracruz, Meksikoje. 

Savaitę laiko, Giedrius Dranevičius mokė Meksikos Budo Karate Asociacijos narius tradicinio karate do principų.

„Labai nuoširdūs ir linkę mokytis žmonės. Nepriklausomai nuo amžiaus, meistriškumo meksikiečiai buvo labai disciplinuoti, gaudė kiekvieną mano žodį, taisė klaidas ir tobulėjo.” – trumpai savo darbinį vizitą apibūdino mūsų mokytojas.

Ar buvo kažkokių nutikimų, kas nustebimo, nudžiugino  ar galbūt nuliūdino? „Nustebino daugelis dalykų. Visų pirma, labai aiškiai supratau, pajutau ir įsisąmoninau, kaip gerai mes gyvename Europoje ir Lietuvoje. Grįžęs iš Meksikos daugiau nenorėčiau iš nieko girdėti, kad Lietuvoje kas nors blogai ar ne taip kaip turi būti. Nesakau, kad geriau negali būti, tačiau taip kaip gyvename mes, turėdami švarų  ir geriamą vandenį čiaupuose, saugų eismą, tvarkingą ir puoselėjamą aplinką, ekologiškus ir techniškai tvarkingus automobilius, aukštus higienos standartus maitinimo įstaigose ir visur kitur, būdamas ten supratau aiškiau nei aiškiai. Taip pat įvertinau mūsų galimybes laisvai judėti per pasaulį. Pavyzdžiui jiems patekti į  JAV, misija sunkiai įmanoma ir labai brangiai kainuojanti, nors yra kaimynai, o mes su tuo neturime jokių problemų. Man susidarė toks įspūdis, kad jie išgyvena laikotarpį, koks pas mus buvo prieš 30 – 35 metus. Na o šiaip viskas gerai. Žmonės šilti, nuoširdūs, nuolatos vėluojantys. Tai matyt jų kultūros dalis :). Taip pat turėjau puikią progą patobulinti savo Ispanų kalbos įgūdžius, nes su vertėju buvo ne kažką. Tad stipriai prasiplėtė žodynas ir į seminaro pabaigą, paskutines tris dienas Ispaniškai kalbėjau beveik nestrigdamas :). Kai žmogus neturi pasirinkimo, mokosi itin greitai, bent jau taip nutiko man.” – pokalbį su šypsena baigė mokytojas. 

Mums visuomet malonu, kad turime tokio „kalibro” mokytojus čia, Lietuvoje, kurie vertinami ir kviečiami mokyti visame pasaulyje. Keliaudamas Giedrius taip pat plečia savo akiratį, papildo savo mokymą naujomis žiniomis, metodais, kurie padeda mūsų sportininkams dar greičiau tobulėti ir siekti užsibrėžtų tikslų. 

Džiaugiamės sugrįžus namo!