2022 m. LIETUVOS TRADICINIO KARATE DO ČEMPIONATAS

Gegužės 21 d., Vilniuje, vyko XIX – asis Lietuvos tradicinio karate do čempionatas į kurį susirinko beveik  200 sportininkų iš visos Lietuvos. Čempionate varžėsi įvairios amžiaus bei meistriškumo grupės. 

Pagrindinis tradicinio karate do varžybų tikslas – pasitikrinti savo įgūdžius ir padėti vieni kitiems tobulėti. Jos remiasi senu, tik Budo kovų menams būdingu principu – SHIAI (testuokime vienas kitą). 

„Po varžybų liko labai geros emocijos. Buvo daug įdomių momentų tiek mano amžiaus grupėje, tiek suaugusiųjų kovose. Be galo smagu buvo susitikti su žmonėmis, kurių ilgai nemačiau, sutikti draugus ir oponentus gyvai, ant tatamio ir dalintis patirtimi. Be galo šilta atmosfera, šypsenos žmonių veiduose šį čempionatą padarė ypatingu renginiu mums visiems.” – pakalbintas po sėkmingų startų, sakė mūsų klubo jaunasis treneris, 5 aukso medalių šiame čempionate laimėtojas Hermis Dranevičius. Paklaustas apie asmeninius startus Hermis atsakė labai trumpai: „Buvo nuostabių momentų kovos metu, ne viską realizavau ką norėjau, tačiau tai yra normalu. Kata rungtyse pats startas buvo puikus, klaidų nepridariau, na o tobulėjimui vietos tikrai yra dar daug. Nesvarbu, kad teisėjai skyrė aukštus balus, aiškiai suprantu, kad šis kelias (Budo kovos menų – autoriaus pastaba) neturi pabaigos. Kasdienis tobulėjimas, noras būti geresniam nei buvai vakar yra pagrindinis motyvatorius šiame kelyje.”

Puikiai pasirodė ir kiti mūsų klubo auklėtiniai. Mantas Cibulskis apgynė čempiono titulą suaugusiųjų indvidualiose kumite ir fuku – go rungtyse bei iškovojo bronzos medalį indvidualioje kata rungtyje. 

Klubo „Lūšis” įkūrėjas, pasaulinį pripažinimą pelnęs tradicinio karate do mokytojas, Giedrius Dranevičius džiaugėsi savo auklėtinių pasiekimais, profesionaliu techninės komandos darbu ir kylančiu tradicinio karate do lygiu Lietuvoje: „Kai aš atsimenu nuo ko mes pradėjome ir ką matau dabar – tai visiškai skirtingi pasauliai, kurių net neįmanoma lyginti, taip kaip neįmanoma į vieną eilę statyti Sovietų Sąjungoje gaminto automobilio ZAZ („kupriuko”) į vieną eilę su Porsche 911. Stabilus darbas, didelio meistriškumo sportininkų, trenerių, teisėjų kursų organizavimas, nuolatiniai seminarai su geriausiais pasaulio instruktoriais šiandien Lietuvos tradicinio karate do meistrams leidžia pakelta galva stovėti vienoje eilėje su geriausiais pasaulyje. Per 20 darbo metų Lietuvos tradicinio karate asociacija sukūrė tvarią, vertybėmis grįstą bendruomenę, kurioje ugdomos asmenybės. Pagrindinis Budo kovos menų tikslas – pergalės siekimas be kovos. Tad mes naudojame kovos menų technikas visų pirma savo charakterio savybėms tobulinti, skleisti gėrio, grožio ir pagarbos sampratą žmonėms, o ne skatinti agresiją. Toks yra mūsų pagrindinis tikslas.”

Sveikiname visus dalyvius, džiaugiamės kiekvieno iš jūsų progresu ir sakome, iki susitikimo kitą kartą.