Taisyklės


TRADICINIO KARATE DO KLUBAS "LŪŠIS"

PATVIRTINTA

Prezidentas

Giedrius Dranevičius

2017 09 04

VIDAUS TVARKOS TAISYKLĖS

Kiekvieną kartą atvykę į Dojo (treniruočių vieta) treniruotes pradėkite su ketinimu: “Šiandien visame kame būsiu geresnis nei vakar”.

1. Laukdami treniruotės ir treniruočių metu laikykimės rimties ir pagarbos vieni kitų atžvilgiu.

2. Įeinant ir išeinant iš Dojo reikia tylomis nusilenkti.

3. Griežtai draudžiama į Dojo įeiti su lauko avalyne.

4. Griežtai draudžiama į Dojo įsinešti maisto produktus ir juos valgyti.

5. Draudžiama treniruočių metu naudotis mobiliaisiais telefonais.

6. Tausojant savo ir treniruočių partnerių sveikatą, treniruočių metu griežtai draudžiama dėvėti įvairiausius papuošalus (žiedus, auskarus, sages, apyrankes, pakabukus, grandinėles, laikrodžius ir kt.), draudžiama kramtyti kramtomąją gumą ar panašiai.

7. Treniruotės prasideda bendra rikiuote, veidu į trenerį.

8. Rikiuotės dešinėje stovi labiausiai pažengę karate do kelyje mokiniai (juos identifikuosite pagal diržų spalvas).

9. Po komandos Seidza, visa rikiuotė iš dešinės į kairę atsisėda į padėtį Zadzen. Po komandos Mokutso primerkiamos akys, dėmesys sutelkiamas ties kvėpavimu, siekiant nuraminti protą. Po komandos Mokutso Yame atsimerkiame. Po komandos Shiomeni Rei nusilenkiame tylomis pagerbdami meistrų atminimą. Po komandos Sensei’ni Rei nusilenkiame su garsu Oss pagerbdami mokytoją (Oss – plataus panaudojimo garsas: dėmesio atkreipimas, sutikimas, pritarimas, padėka, naudojamas bendraujant tik su žmonėmis). Po komandos Otogani Rei nusilenkiame su garsu Oss pagerbdami vieni kitus (mokinius). Po komandos Kiritsu – atsistojame ir nusilenkiame. Karate do prasideda ir pasibaigia Rei (nusilenkimu). Rei – ne tuščias nusilenkimas, o koncepcija, skiepijanti visuotinę pagarbą.

10. Pavėlavus į treniruotę, atsisėskite prie durų į padėtį Zadzen ir laukite kol treneris pakvies prisijungti prie grupės.

11. Gavus trenerio leidimą prisijungti prie grupės sėdėdami nusilenkiame su garsu Oss ir netrukdydami kitiems prisijungiame prie grupės.

12. Norėdami treniruotės metu išeiti iš Dojo, būtinai turite gauti trenerio sutikimą.

13. Prieš kreipiantis į trenerį nusilenkiame su garsu Oss, po gauto atsakymo nusilenkiame su garsu Oss dar kartą.

14. Treneriui paprašius atsisėsti, iš karto sėdamės į padėtį Zadzen, treneriui kažką pasakojant ar aiškinant ilgiau - sėdime padėtyje Zadzen arba persėdame į laisvą padėtį sukryžiuotomis kojomis (“turkiškai”). Klausant griežtai draudžiama sėdėti išsižergus, darant tempimo pratimus, pusiau gulomis, plepėti ar kitais veiksmais trukdyti treniruotę. Atliekant pratimus porose prieš ir po kiekvieno pratimo padėkodami partneriui nusilenkiame su garsu Oss.

15. Treniruočių metu dėvėti švarų karate gi (kimono) arba sportinę aprangą (tik leidus treneriui); diržas privalo būti užrištas laikantis visų tradicijų; dėvėti galima tik diržą, kuris atitinka Jūsų meistriškumo laipsnį; karate gi dėvėkite tvarkingai. Treniruojamės basomis kojomis. Treniruotis su sportavimui pritaikyta avalyne galima tik gavus trenerio leidimą.

16. Karate gi turi atitikti šiuos standartus: Karate gi dėvimas treniruočių metu tik baltos spalvos; rankovių ilgis: ne žemiau nei riešas, ne aukščiau nei alkūnė; Karate gi kelnių ilgis: ne žemiau nei čiurna, ne aukščiau nei apatinė kelio sąnario dalis; Karate gi per ilgos rankovės ar kelnių galai gali būti atlenkti tik į vidų ir būtinai prisiūti baltais siūlais; Karate gi diržas: galai netrumpesni nei 20 cm, o maksimalus leidžiamas diržo ilgis – iki kelio sąnario viršutinės dalies.

17. Persirengimo kambariuose elkitės santūriai ir pagarbiai, rūbai ir kiti daiktai turi būti tvarkingai sudėti.

18. Persirengimo kambariuose ir Dojo draudžiama šiukšlinti.

19. Esant sveikatos sutrikimams ar negalavimams prieš treniruotę būtinai informuokite trenerį.

20. Visas inventorius treniruotėje naudojamas tik pagal paskirtį ir tik su trenerio leidimu. Po pasinaudojimo inventoriumi tvarkingai sudėkite jį į vietą. Naudodamiesi inventoriumi laikykitės visų saugumo reikalavimų.

21. Gaiviuosius gėrimus ir vandenį įsinešti galima tik nedūžtančiuose, sandariai užsidarančiuose, plastikiniuose induose.

22. Draudžiama į treniruotes atsinešti potencialiai pavojingus daiktus (aštrius daiktus, degias medžiagas, šaunamuosius ginklus ir panašiai).

23. Draudžiama naudoti salėje ir persirengimo kambariuose prietaisus ir įrenginius dėl kurių gali kilti gaisro pavojus (draudžiama deginti žvakes, žiebtuvėlius ir kt.).

24. Draudžiama patiems įjungti ir išjungti elektros prietaisus, patiems bandyti sutaisyti neveikiančius elektros prietaisus. Pastebėjus elektros prietaisų gedimus nedelsiant informuoti trenerį.

25. Filmuoti ar fotografuoti treniruotės metu galima tik gavus trenerio sutikimą. Platinti ar naudoti viešoje erdvėje treniruočių atvaizdus ir vaizdinę medžiagą griežtai draudžiama.

26. Jei mokiniai elgiasi netinkamai, nesilaiko

vidaus elgesio taisyklių arba

jų elgesys kelia pavojų susižeisti patiems arba padaryti žalą tretiesiems

asmenims ar turtui, treneris turi teisę pareikalauti tokio mokinio palikti

užsiėmimą.


Visus klausimus stengiamės spręsti taikiai. Jeigu turite klausimų/pasiūlymų rašykite info@karatedo.lt.